KODUMAINE MESI - ARMASTUS TERVISE JA LÄHEDASTE VASTU

Apiteraapia maja mesilased valmistuvad talveks…

 

Sügis läheneb tempokalt.

Meesaak on vurritatud ja  mesilaspered valmistuvad talveks. See on aeg, mil me külalisi enam vastu võtta ei saa 🙂 . Säästame neid ja laseme neil rahulikult oma mesilaselu elada. 

Ootame Teid taas järgneval aastal.

Parimat soovides

Saaremoor

 

 

2023 aasta mesilasteraapia hooaeg on alanud…

Ja käes ta ongi – selle aasta suve esimene kuu. Oodatust hiljem saan sel aastal mesilasmaja toimima.  Mesilaspered kenasti voodite all sumisemas  – elamas oma elu.

Meie saame kasu nende tiibade liigutamise poolt tekkivast vibratsioonist. Selline mikrovibratsioon mõjutab leebelt meie vere- ja lümfivoolu. Nii saame kogeda mikromassaaži. Samal ajal saame hingata sisse õhku, mis on täis taruvaigu-, mee-, õietolmu- jm aure, mis omakorda tugevdavad meid.

Lisaks on mesilastel võime testida ja korrastada meid ümbritsevat biovälja / aurat (kes kuidas nimetab). Selge on aga see, et mida tervem meie bioväli on, seda tugevam on meie immuunsüsteem.

Mesilaste abil saame mitmel moel end kosutada. Mesi, taruvaik jm saadused, mida oleme harjunud tarbima, pole ainsad. Üha enam pöörduvad inimesed nn alternatiivsete meetodite poole, tugevdamaks enda immuunsüsteemi, et vastu seista tänapäevase maailma tõbedele.

Meeldetuletuseks, mis puhul need vahvad mesilasvoodid on soovituslikud ja mis puhul võiks neist eemale hoida (või suhtuda ettevaatusega)

 

..

 

KELLELE   JA MIS PUHKUDEL SOBIB:                                                     

 Immuunsüsteemi ja vereringe parandamiseks

Madala- ja kõrge vererõhu korral

Infarktijärgne taastumine

Hingamisteede- ja bronhiaalhaiguste, nagu astma puhul

Südame- ja veresoonkonna haiguste puhul

Närvisüsteemi, depressiooni ja stressi korral

… ja ka ortopeediliste probleemide puhul

VASTUNÄIDUSTUSEKS ON:

Viimases staadiumis onkoloogilised haigused

Peaaju kasvajad

Tuberkuloos

Epilepsia

Nakkushaigused

Kõrge kehatemperatuur (palavik)

Kõrged arteriaalse vererõhu näitajad

Äge südamepuudulikkus

Salmonella (seedetrakti infektsioon)

Allergia

Üldiselt ei tohiks mesilaselt nõelamist juhtuda. Kuid kõigest hoolimata võib olla, et satud kogemata lennuteele või ilm on kehvapoolsem ja mesilasel “tuju halb” ning nii ta juhtubki sutsama. Selleks puhuks on mesilas alati vastav abi meditsiini rohu näol olemas.

Protseduuri ajaks võiks varuda ca 1 tund

voodi peal pikutamiseks 45 min (mesilased on endiselt voodite all ja ei pääse ruumi vabalt ringi lendama)

ja sealt taas meie tavakeskkonda tulekuks veel veerand tunnikest.

Nii nagu peale igat protseduuri tuleb kasuks selline puhver-periood, on see tarvilik ka mesilasteraapia puhul.

Hea ilmaga saab istuda maja ees ja nautida päikest, tuul ja muid maal-olemise hääli. 

 

Kuna majakeses on kaks voodikest, siis võid hää sõbra seltsiks võtta. 

 

Hinnad kujunevad sel aastal järgmiselt:

45 min mesilasteraapia =  35€

Kahekesi protseduurile tulles =  60 €

3 x mesilasteraapiat = 85 €

rohkemate kordade puhul annab kokku leppele jõuda  🙂

 

 


aasta 2022

Mesilasmaja õhtupäikese kumas

Kannatlikkus viib sihile…

Kannatlikkus viib sihile… Majake on saanud oma lõpliku ilme ning voodites on uued madratsid, padjad, tekid ja rõõmsameelne voodipesu. Esimesed kliendid on saanud juba kogeda uinakuid mesilasvoodil. Igaühel omad mälestused tallele pandud. Enamus tuleb majakesest välja mõnusa muigega ja heas tujus 🙂 Siinkohal võtan ma kokku, mille puhul sellist kogemust soovitan ja millal pean kahjuks soovijat hoiatama. KELLELE   JA MIS PUHKUDEL SOBIB:  Immuunsüsteemi ja vereringe parandamiseks Madala- ja kõrge vererõhu korral Infarktijärgne

Loe lähemalt

Asjad sujuvad…

Kõik liigub tasapisi ses suunas, et peagi saab mesilasperesid uude elamisse kolima hakata. Eeltööd on olnud omajagu:  enda poolse panusena  – tuli ühelt raamitüübilt kasvatada pered teisele raamitüübile (Farrarilt-Langstrothile) Jahe kevad küll venitab seda arengut mesilasperedes, kuid küll kõik saab omal ajal ka sinnamaani, mil esimene huviline saab kogeda seda imelist lõõgastust mesilaspesade lõhnas ja rahulikus suminas. Justnimelt rahulikus, sest kui mesilasperes on kõik olemas, siis on ka sealtkostuv sumin rahulik. Meie

Loe lähemalt

 

Sissejuhatus

Saaremoor pakub sel suvel hoopis midagi muud uinakut mesilasvoodis Mis see on? Mesilased on puidust voodi alla ehitatud pesades. Inimesteni nad ei ulatu. Meie saame kuulda nende tiibade sahinat ja rahulikku suminat ning tunda vaha ja mee lõhna. Miks see hea on? Mee-, vaha-, taruvaigu jm mesilaspesa lõhnad aitavad puhastada meie hingetoru. Seda on pakutud suisa astmaatikutele parandamaks hingamist. Sumin- ja mesilaste tiibadest tulev vibratsioon on justkui mikromassaaž – paraneb üldine vereravustus

Loe lähemalt