Kärjekaanetis
Mesilased pakuvad meile paljut. Seekord tutvustan Teid lähemalt kärjekaanetisega.
Kärjekaanetis on see osa meekärjest, mis enne vurritamist eemaldatakse (vastavalt mesiniku valikule, kas spetsiaalse noaga lõigates või kärjekahvliga) See mass – kärjekaanetis – sisaldab vaha, õietolmu, taruvaiku, mitmeid bioaktiivseid aineid ja üle viie erineva antibiootikumi.
Eriti efektiivselt toimib kärjekaanetis viiruste ja bakterite poolt tekitatud haiguste ravimisel ninakoopas, ülemistes hingamisteedes ning seedetraktis. Juba sõna „antibiootikum“ anna vihje, et kärjekaanetis on kasulik põletiku kontrolli alla saamisel. Lisaks mainitule on tootest abi ka mitme muu tervisehäda puhul, nagu näiteks seedehäirete, gastriidi, maohaavandite ja artriidi korral. Täpsemat infot võib leida Virgo Mihkelsoo koostatud ülevaates „Haigused, millest vabanemiseks kasutatakse edukalt mesindussaadusi“ https://www.remedyway.ee/blog/haigused-millest-vabanemiseks-kasutatakse-edukalt-mesindussaadusi/#.YYfopZ7P0QM
Kuidas kärjekaanetist kasutada?
Profülaktika mõttes piisab 1 tl kärjekaanetisest päevas 1-3 nädalase kuurina. Kui aga on juba haigus kallal võiks võtta 3x päeva jooksul, söögikordade vahel (nii ca 1-2h enne sööki). Suus olevat massi on soovitatav närida/imeda võimalikult kaua – kuni vaha ära laguneb või kui on veel tükk suus, siis võib selle leiva tükiga koos alla neelata. (Vett pole soovitatav paele juua) Selliseid kuure on soovitatav teha 1x kevadel ja 1x sügisel, sest nagu ikka, just sel ajal ründavad meid viirused.
Kihistunud kärjekaanetist on soovitatav enne tarvitamist soojas veevannis üles sulatada, seejärel segada ühtlaseks massiks ning siis saab vastavalt vajadusele kasutada (kas siis teelusika- või supilusika kaupa doseerides)
Kuidas kärjemett säilitada?
Säilitada nii nagu mett – jahedas ja otsese päikesevalguse eest kaitstuna.
Info on võetud RemediWay blogist ( tänud RemedyWay- ja Virgo Mihkelsoole ):