Meevesi
Meevesi – suurepärane aine, mida on lihtne valmistada igas kodus. Tema positiivset toimet organismile on võimatu märgata. Efekt on erinev ja see erinevus tuleneb mee päritolust ning inimese enda üldisest tervislikust seisundist.
Meevett tarvitatakse hommikul enne sööki (vähemalt 15 minutit, parem kohe peale ärkamist) ja õhtul vahetult enne magama minekut (pool tundi enne magama minekut). Toime paraneb, kui kohe peale ärkamist juua klaas puhast vett ja siis hiljem meevett. Meevesi peaks olema soe, et ei tekiks ebamugavust kogu vee korraga joomisel. Ärge kartke juua meevett vahetult enne uinumist – see vesi aitab organismil tegeleda tursetega, kuna annab neerudele puhkust.
On üks tähtis reegel – kasutage värsket vett! …Keedetud või gaseeritud vesi pole enam elav vesi. See jääb kehasse seisma ning hakkab tekitama turseid.
Kuidas meevett valmistada? … Klaasitäiele veele lisage teelusikatäis mett. Kindlasti tuleb see hoolikalt läbi segada ning juua ära kohe peale segamist ning ühe sõõmuga.
Meevesi säilitab oma omadused 20 minuti vältel, hiljem saab temast tavaline vedel toit.
Seetõttu pole teda varuks valmis teha mingit mõtet. 1 teelusikatäis mett klaasi vee kohta tekitab 30% meelahuse, mis on praktiliselt identne vereplasma koostisega. Mesi tekitab vees molekulide klastereid ehk teisisõnu vesi struktureeritakse ning see omakorda suurendab tema tervendavaid omadusi. Meevesi omastub organismis kiirelt ja täielikult…
Meevesi:
1. Normaliseerib seedeprotsesse ja võtab maha neuroosi. Neuroos elatakse üle kergemalt ja kiiremini.
2. Korrastab inimese biovälja. Inimese bioväli on seda tugevam, mida tugevam on tema immuunsüsteem. Immuunsüsteem omakorda saab ühe suurema mõjutuse 12-sõrmiksoolest. Biovälja vundament paikneb 12-sõrmiksoole piirkonnas. Biovälja saab nimetada veel ka mugavustsooniks. Näiteks kui keegi läheneb teile selja tagant, tunnetate te seda, sest sisenetakse teie mugavustsooni. Tekib nn. „kõhutunne“ ja see on otseses seoses 12-sõrmiksoole seisundiga.
3. Parasiitidevastane toime. Soole-seedetraktis elavad parasiidid ei kannata kollast värvust. Kui neid mõjutada kollase värvusega, lõpetavad nad paljunemise.
4. Seente, viiruste ja bakterite vastane toime. Kõiksugused haigustekitajad toituvad suhkrust, kuid samas ei talu nad mett. Parasiidid toituvad pikkadest suhkruahelatest (sahharoos), kuid kui tema lõugade vahele satub 30% meevesi, siis ta hukkub.
5. Soolestikus kiirenevad seedeprotsessid ja soolekivide väljutamine. Kui söödud toit jääb organismi liialt kauaks, hakkavad tema laguproduktid organismi mürgitama. Regulaarne tualeti külastus (ideaalis 30 minutit peale sööki) on üks hea tervise tundemärke. Kui selles regulaarsuses hakkavad ilmnema häired on ilmselt häired ka tervislikus seisundis.
6. Korrastub jämesoole töö. Jämesooles elab üle 200 bakteriliigi (soolestikus kokku üle 1000), kes aitavad sünteesida kõike seda, mida meie keha ise pole võimeline tootma. Need bakterid ja seened lõhustavad orgaanika molekulideks aidates seeläbi toitainete omastumisprotsesse kiirendada. Terve organismi seedetrakti erinevates lõikudes elavad erinevad kasulikud bakterid. Seda nimetatakse biotsenoosiks. Kui mõni bakteriliik hakkab domineerima ning sunnib teise bakteriliigi taanduma, siis tekib muutus kogu sümbioosiahelas. Kui mõni bakteriliik kaob, näiteks lactobakter, täidetakse tema koht teiste liikide poolt. Seda nimetatakse düsbakterioosiks – mikroorganismide seesmise tasakaalu häirumiseks.
Düsbakterioosi profülaktikaks on hea tarvitada hapendatud toiduaineid, mett ja jämedast jahust valmistatud ja naturaalselt kääritatud leiba. Sellised toiduained loovad bakteritele soodsa kasvukeskkonna ning sunnivad võõrvallutajad väljuma. Düsbakterioosi vältimiseks tuleks kindlasti vältida alkoholi tarvitamist, kuna etüülalkohol põletab oma teel kõik elava. Vältida tuleks valget suhkrut, kuna see soodustab käärimisprotsesside teket ja rikub loomulikku tasakaalu.
Kui organism ei suuda toota piisavalt seedefermente, hakkavad soolestikust imenduma seedimata toiduosakesed, lümfisüsteemi aga tekivad toksiinid ja elutegevuse jääkproduktid, mis põhjustavad organismi üldist intoksikatsiooni ja šlakistumist.
7. Aitab terveneda pikaajalistelt vinduvatest ja ägedatest viirushaigustest. Meevesi aitab organismil puhastuda kõikjale ladestunud laguproduktidest. Mesi surub alla patogeense mikrofloora elutegevust kõikjal organismis.
8. Aitab kõrvaldada laste enureesi. Öine uriinipidamatus on reeglina laste probleem. Mesi on hügroskoopne ning imab endasse suure koguse vett, andes sel ajal neerudele ja kusepõiele võimaluse puhata.
Enureesi ennetuseks tuleks lastel jälgida õiget vedelike tarbimise režiimi. Vältida joomist enne und ja vajadusel anda vaid lonksuke janu kustutuseks. Öösel oleks soovitatav laps äratada, et tekiks refleks: põis on täis – ärkan – lähen tualetti.
Teaduslikus paradigmas tähendab enurees seda, et närvisüsteemil puudub informatsioon keharakkude seisundi kohta. Iga rakk organismis on ümbritsetud veekeskkonnaga. Vees tõmbub ta kokku, annab edasi- ja võtab vastu signaale. Rakkudevaheline vedelik satub lümfi ja verre ja neerud filtreerivad selle läbi. Neerudest satub kõik väljafiltreeritav põide. Tuleb välja, et põis on mahuti, kuhu koguneb informatsioon kõikidest keha kudedest.
Alates 12. eluaastast, kui organismis on kõik korras, toimub põie tühjendamine 3-5 x ööpäevas, pausiga õhtul kella 19st kuni hommikul kella 5ni. Kusepõie närv on inimkehas kõige pikem ning ta on otse ühendatud epifüüsi ehk käbinäärmega. Kui öösel uriin koguneb põide, antakse kogu info edasi otse käbinäärmele, kes omakorda annab edasi vajalikud korraldused kõikidele keha organitele. Seega on kusepõie tervislik seisund aluseks kogu organismi heale seisundile.
allikas: http://fithacker.ru/articles/neveroyatnaya-polza-medovoy-vodyi/
Tõlge: Mati Rebane